header

پارک جنگلی چاهکوتاه

فاصله از مرکز استان 41.6 ک.م فاصله از شهرستان بوشهر 41.6 ک.م فاصله از شهر چغادک 22.2 ک.م

آدرس

(بوشهر - بوشهر - چغادک)


استان بوشهر، 50 کیلومتری شمال شرقی بوشهر، روستای چاهکوه

در دهه 1350در طرحی برای کنترل شن های روان این پارک افتتاح شد. طبق این طرح، کاشت نهال کمکی به مهار شدن شن های روان می کرد. درختانی که در پارک جنگلی چاهکوتاه کاشته شده اغلب سازگار با آب و هوای کویری هستند زیرا مانع پیشروی بیابان در این منطقه می شود.نام چند نمونه از این درختان عبارتند از کهور، اکاسیا، ویکتوریا و همچنین درختان زیبای نخل و مزارعی انبوه از گندم، در دل خود جای داده است.

این مکان مساحتی حدود 150 هکتار دارد که در 50کیلومتری شمال شرقی شهر بوشهر در روستای چاهکوتاه واقع شده است. علت نام گذاری این روستا (چاهکوتاه)، کوتاه بودن عمق چاه ها بر اثر بالا بودن سطح آب های زیرزمینی است. پارک چاهکوتاه در ارتفاع 30 متری از سطح دریا قرار گرفته است.

چاهکوه دارای آب و هوای معتدل و در فصل تابستان هوای گرم و خشکی دارد. پارک جنگلی چاهکوه علاوه بر درختان مختلف گونه های مختلف پرندگان ساحلی را داراست. در این مکان دنج آلاچیق هایی برای استراحت مراجعه کنندگان تعبیه شده همچنین داشتن پارکینگ آمادگی پذیرایی مسافران را تکمیل کرده است.

قدمت روستای چاهکوتاه به اواخر دوره صفوی، و قدمت این پارک به چهل سال گذشته برمیگردد. روستای چاهکوه از جنوب غربی به روستای کنار آبادی، و از شمال شرقی به دویره و تل اشکی میرسد. پیشنهاد می شود حتما از این پارک جنگلی دیدن فرمایید و لذت کافی را از این محیط  ببرید.


نویسنده

این جاذبه توسط Tofighpour ثبت شده است

مشخصات

پارک جنگلی چاهکوتاه

مشخصات
پارکینگ
دارد

امتیاز کاربران به :

پارک جنگلی چاهکوتاه

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)