header

امامزاده جعفر بن موسی الکاظم

فاصله از مرکز استان 66.2 ک.م فاصله از شهرستان پیشوا 1.7 ک.م فاصله از شهر پیشوا 1.7 ک.م

آدرس

(تهران - پیشوا - پیشوا)


امامزاده جعفر بن موسی الکاظم

یکی از زیارتگاه های مشهور و زیبای شهر تهران زیارتگاه امامزاده جعفر بن موسی الکاظم است. این زیارتگاه محل دفن جعفر الخواری از برادران امام هشتم شیعیان است. این زیارتگاه در فاصله 45 کیلومتری از شهر تهران و در شهرستان پیشوا قرار دارد. امام موسی الکاظم پدر این امام زاده بوده است. امام موسی الکاظم دارای فرزندان زیادی بوده است به همین دلیل نمی توان به طور دقیق تعداد فرزندان او را تخمین زد. همچنین در برخی روایات آمده است که پیروان این امامزاده به خواریون معروف بوده اند.

زمانی که امام هشتم شیعیان دعوت مامون را برای سفر به خراسان پذیرفت به همراه خود کاروانی را به سمت شهر طوس راهی کرد. یکی از اعضا این کاروان همین امام زاده جعفر بن موسی الکاظم بوده است. زمانی که این کاروان به میانه راه رسید از طرف سپاهیان مامون مورد حمله قرار گرفت که در این تهاجم تعدادی از لشگریان امام زخمی و کشته شده اند. از جمله کشته شدگان این نبرد جعفر بن موسی الکاظم بوده است. با توجه به اینکه این نبرد در نزدیکی شهرستان پیشوا صورت گرفته است محل دفن این امامزاده نیز در این شهرستان واقع شده است.

این زیارتگاه با داشتن امکاناتی رفاهی زیاد محلی مناسب برای استراحت گردشگران می باشد. کتیبه ها و ایوان های زیبای این بنا از جمله آثار زیبای امامزاده جعفر بن موسی الکاظم است. همچنین کتیبه گرانبهایی در این زیارتگاه نگاه داری می شود که بازدید از آن نیز خالی از لطف نمی باشد. در کنار این زیارتگاه اماکن گردشگری متنوع و جذابی در شهرستان پیشوا قرار دارد. بازدید از این گردشگاه ها نیز به شما پیشنهاد می شود.


نویسنده

این جاذبه توسط Milad092 ثبت شده است

مشخصات

امامزاده جعفر بن موسی الکاظم

امتیاز کاربران به :

امامزاده جعفر بن موسی الکاظم

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)